forgot password?


CIGANSKE KARTE
Posted: 21 Svibanj 2012 08:27 PR.P  
Administrator
RankRankRankRank
Total Posts:  321
Joined  2018-10-31

CIGANSKA KARTA—- LJUBAVNIK

“Nije greh voleti više žena odjednom, čovek velikog srca to može.
Ali varanjem jedne jedine žene, postajemo grešnici.”
(Žel El)
Upoznavanje…
Zovu me Ljubavnik.
Ja sam mlad i snažan muškarac. Pokazujem Vas ako ste muškog pola, ili Vašeg partnera, ukoliko ste žena. Mogu biti samo sadašnji ili budući partner. Mene prošlost ne zanima. Ako predstavljam Vas, karte oko mene će pokazati kako se osećate, o čemu razmišljate i šta da očekujete. Ukoliko ste žena, karte u mojoj blizini mogu puno reći o Vašem partneru, šta voli, oseća i šta možete očekivati od njega. Vidite li da i ja imam srce iznad desnog ramena? To malo srce govori da ja nisam bezosećajan muškarac, već da imam emocije, iako ih nekada, kao i većina muškaraca, vešto krijem. Ja sam potpuno spreman da se pokažem u najboljem svetlu i da osvojim ženu koja mi se dopada.

Uopšteno…
Naziv ove karte, kako danas stvari stoje, bio bi Momak ili možda Dečko. Mi smo odlučili da se držimo tradicije i da ostavimo stari naziv ove karte. Termin ljubavnik je izvedena reč od reči ljubav, a mi ćemo ljubavnika definisati kao osobu muškog pola za koju je žena emotivno vezana. Ljubavnik je muškarac koga žena ljubi i voli. Recimo to i na još jedan način. Ljubavnik je muškarac kome se žena predaje i sa kojim vodi ljubav.
Obratite pažnju na stav i držanje mladića na slici. On je spreman da se udvara, da zavede i očara. Ne tako retko, on može biti i mangup. U vezi s tim želimo da vam skrenemo pažnju na još jednu igru reči. Naziv ove karte na nemačkom jeziku je Geliebter, a svima nam je poznat pogrdni termin Gelipter (ili Gilipter) koji koristimo i koji uglavnom označava neozbiljne muškarce, mangupe, barabe i sl. I eto nam Ljubavnika ocrnjenog. Kada bismo verovali da postoje slučajnosti, ne bismo obratili naročitu pažnju, ali zbog ovoga upozoravamo: Žene, čuvajte se Ljubavnika!

Simbolično…
Slika—- muškarac pravih leđa, pomalo nalik paunu, stoji na travnjaku - slika muškarca spremnog da se udvara ženi - ova karta predstavlja sve mladiće i muškarce koji su u ljubavnom odnosu, ili su zainteresovani za emotivni odnos sa nekom ženskom osobom iz njihove prošlosti, sadašnjosti, ali i sa osobom iz budućnosti koja će se tek pojaviti u njihovom životu - obično, ovo je slika muškarca koji se udvara ženi, ali nam karte u određenim kombinacijama mogu pokazati da se muškarac može udvarati muškarcu
Figura mladog muškarca—- simbol muškog pola, a preciznije, slika muškarca od 13 do 28 godina starosti, dok će nam ostale karte pokazati da li je u pitanju tinejdžer ili zreliji muškarac - ako predstavlja pitača, onda može označavati i muškarca do 40 godina starosti - ovo je jedan zgodan i doteran mladić, a šarm i maniri su njegovo obeležje - ovo su, isto tako, muškarci koji puno pažnje posvećuju sređivanju i doterivanju, od frizure, pa sve do cipela - ova karta može pokazati i metroseksualca (muškarac koji izuzetno vodi računa o svom telu i izgledu)
Tamna, crna kosa i brkovi—- ovo su svi muškarci tamne i crne kose, ovo je zalizana kosa - ovo je uredno ošišana kosa i sređena frizura - ovo su pažljivo sređeni brkovi
Teget kaput sa krznom, plavo odelo, zlatni vez, bela mašna—- ova karta pokazuje teget-plavu boju, koja dominira na odeći mladića - ovo je boja grlene čakre i simbol je rečitosti i sposobnosti zavođenja glasom - ovo je slika svih otmenih muških odela za izlaske - simbol kaputa sa krznom daje sliku bundi i drugih krznenih odevnih predmeta - simbol zlatnog veza i kičaste mašne pokazuje nam psihologiju pauna i karakterističnog metoda zavođenja, gde muškarac prenaglašava svoje kvalitete
Srce u gornjem levom uglu karte—- i ovoj karti su, kao i karti Ljubavnica, na prvom mestu emocije - emotivan muškarac - opšti pokazatelj muškarčevih emocija
Travnjak—- ovo su uređeni travnjaci, u parku, dvorištu, sportski tereni i sl

Astrološki…
planeta - Mars - U—- Ares, bog rata, planeta mladog muškarca u punoj snazi
horoskopski znak - Lav - E—- simbol zavođenja, ljubavne igre, pokazivanja, paun
polje horoskopa - I polje (ako se gleda muškarcu)—- polje koje predstavlja osobu kojoj se tumači - VII polje - (ako se gleda ženi)—- polje koje predstavlja emotivnog partnera
broj - 9 - broj snage, zdravlja, energičnosti - broj ekstremne Jang (muške) energije - zapazite da je karta Ljubavnica broj 6, a karta Ljubavnik broj 9, koji zajedno tvore broj 69, a to je broj, u najmanju ruku, vrlo simboličan za erotske odnose

Zdravstveno…
Kao signifikator osobe—- kada ova karta pokazuje osobu kojoj se tumači ili neku drugu bitnu osobu u tumačenju, onda nema uticaja na zdravlje - tek nam ostale karte koje je okružuju mogu pokazati određene zdravstvene probleme
Kao opisna karta—- kada se ova karta pojavi kao opisna karta imaće i ona ponešto da kaže o zdravlju i zdravstvenim problemima
Duboki zalisci—- ne možemo a da ne primetimo duboke zaliske muškarca na slici karte - opadanje kose, opasnost od ćelavosti, višak testosterona (Mars) i sl.
Jetra i žuč, rebra—- mladić na slici karte drži ruku približno u predelu jetre i žuči - ovo može ukazivati na bolove u tom predelu tela, ili na oboljenja ovih organa, a naročito na upale i akutna stanja (Mars) - ovo je i slika povrede rebara (Mars)
Rumeni obrazi—- visok krvni pritisak, manjak magnezijuma (Mg) - ponekad emotivna osetljivost, stidljivost, uzbuđenje - sve ono zbog čega krv juri u glavu

Balaban Vesna - Slikarka, Žel El

https://www.facebook.com/pages/Ciganske-karte-by-Slikarka-Žel/133237196751562

Profile
 
‹‹ ljubav      gatanje ››