forgot password?


‹ Prvi  < 23 24 25
25 od 25
Odgovori na vaša pitanja
Posted: 27 Studeni 2023 09:46 PR.P   [ # 361 ]  
Administrator
RankRankRankRank
Total Posts:  323
Joined  2018-10-31

Kolika je učinkovitost natalne karte?
Uz pretpostavku da imamo potpuno točne podatke iz iste se može dosta vidjeti o karakteru osobe, njenim strpljenjima kroz život, gdje bi joj išlo bolje, a gdje su prepreke, što joj je važno i još štošta. Sama natalna karta je matrica u trenutku dolska na svijet, prvi udah koji beba udahne i vibracije koje s tim ulaze u dušu.

Profile
 
Posted: 28 Studeni 2023 09:22 PR.P   [ # 362 ]  
Jr. Member
RankRank
Total Posts:  50
Joined  2022-03-26

Zašto nema odgovora na ostala pitanja.Sad mene blatiti tu na forumu da mi treba meditacija itd i da imam neki problem ja i ljudi i oko mene je glupost obična.Što pitam da mi se odgovori.Koliko znam i drugi postavljaju pitanja svaki dan ne samo ja.S toga mi nije jasno što se samo mene kritizira.

Profile
 
Posted: 11 Prosinac 2023 10:09 PR.P   [ # 363 ]  
Administrator
RankRankRankRank
Total Posts:  323
Joined  2018-10-31

Što je kompozit u astrologiji?
Kompozit je jedna od metoda analize dvaju horoskopa, a bazira se na EKVIDISTANC sistemu. Uzima se točna sredina istih pozicija i stvara „nova“ natalna karta, na neki način presjek za dvije osobe. Znači stupanj na kom je Sunce jedne osobe i stupanj na kom je Sunce druge osobe, pa se izračuna srednje mjesto u krugu Zodijaka za „zajedničko“ Sunce. Npr. 5 Ovna i 5 Blizanca, naći će se na 5 Bika. Ako su npr. dvije iste točke ne udaljenosti od 180, računa se na onu stranu koja je bliža, tj. kraća (npr. 1,2 Ovna i 1,4 Vage, onda će evkdistanc te točke ipak biti na 1 i nešto Jarca, jer je to bliže). Tako se izračunaju sve točke iz dva horoskopa (iste planete, iste osi polja, znači npr. os 2. polja jedne osobe, i os 2. polja druge, podznaci, Zeniti, čvorovi, sve) i dobije se „nova“ natalna karta, prosjek za dvoje, tj. KOMPOZIT. Ona gotovo nepogrešivo pokazuje u kom će se području života i kojim temama dvije osobe naći. Npr. ako je naglašena 5. i 7. „zajednička“ kuća radi se o ljubavi i mogućem braku, ako je 6. ili 10., radi se o odličnim poslovnim mogućnostima suradnje, ako je sve raspršeno, osobe će se baviti svime pomalo, ako je 3. ili 9. putovat će, etc. Dakako da je za odnos dviju osoba osim kompozita potrebno pogledati i sinastriju, tj. usporedne aspekte, kako bismo imali potpunu sliku, no kompozit gotovo nepogrešivo pokazuje teme u kojim bi se osobe mogle naći.

Profile
 
Posted: 27 Prosinac 2023 01:52 PO.P   [ # 364 ]  
Administrator
RankRankRankRank
Total Posts:  323
Joined  2018-10-31

Što su Čvorovi?
ČVOROVI U ASTROLOGIJI su točke na kojim planete prelaze iz jedne nebeske hemisfere u drugu ili bolje rečeno to su mjesta presijecanja ekliptike. Najznačajniji su MJESEČEVI ČVOROVI, a povezuju se s KARMIČKIM PUTEM. Postoje JUŽNI MJESEČEV ČVOR (neki ga zovu i Zmajev rep) čije pozicija govori o tome otkud osoba dolazi, ukazuje ne njen razvoj iz prošlih života, te SJEVERNI MJESEČEV ČVOR (ili Zmajeva glava) koja pokazauje kako i gdje bi se osoba trebala usmjeriti u ovom životu a da bi se najbolje razvijala i bila sretnija.

Profile
 
Posted: 27 Prosinac 2023 01:54 PO.P   [ # 365 ]  
Administrator
RankRankRankRank
Total Posts:  323
Joined  2018-10-31

Što je elevacija u astrologiji?
ELEVACIJA pokazuje koliko se visoko nalazi planet u odnosu na horiznot. Astrološki to znači koliko je blizu vrhu horoskopa ili Zenitu, tj. osi 10. kuće horoskopa.

Profile
 
Posted: 31 Siječanj 2024 01:13 PO.P   [ # 366 ]  
Administrator
RankRankRankRank
Total Posts:  323
Joined  2018-10-31

Koja je osnovna razlika između zapadnog i kineskog horoskopa?
U zapadnoj astrologiji postoji 12 znakova koji idu slijedeći mjesece u godini. U kineskom horoskopu također postoji 12 znakova, no isti slijede kroz 12 godina, jedan za drugim.

Profile
 
Posted: 31 Siječanj 2024 01:15 PO.P   [ # 367 ]  
Administrator
RankRankRankRank
Total Posts:  323
Joined  2018-10-31

Zašto se za Vodenjake kaže da su osebujni?
Zato što znakom Vodenjaka vlada Uran koji je osebujan po tome što je jedini planet Sunčeva sustava koji ima os ekliptike položenu drukčije od ostalih - na putanju, no ipak obilazi Sunce.

Profile
 
Posted: 28 Veljača 2024 01:50 PO.P   [ # 368 ]  
Administrator
RankRankRankRank
Total Posts:  323
Joined  2018-10-31

Postovani, zanima me kada cu stupiti u brak i osnovati porodicu?
Ljubica Milatović
Podgorica
01.03.1996.
17:30h

Hvala!
Vi ste Riba markantna izgleda, jačeg karaktera nego što su to inače Ribe, s podznakom Djevice i Mjesecom na zadnjem stupnju Raka. Brak i obitelj su vam iznimno važni, to se odmah vidi - u 7. kući braka imate Sunce, Mars i Saturn, dobro aspektirano, a u 5. kući ljubavi i djece imate Jupiter, Uran i Neptun, također uglavnom skladno postavljeno. Karmički čvor je u Vagi u 2. kući što znači da u ovom životu i trebate naučiti kako se udružiti s drugima, usavršiti suživot s njima, no tako da izgradite kroz to i svoje samopouzdanje i svijset o sebi i svojim vrijednostima, a i vrijednostima općenito. Utoliko će vam život sigurno pružati prilike za udruživanja, tj. zajedništvo s nekim, nećete ostati sami, bez brige. Bračni partner je opisan s Neptunom u 5.kući ljubavi (znači brak iz ljubavi, zbog djeteta ili kroz neku iskrenu mladenačku zabavu). Zbog Neptuna, čovjek je na neki način sličan vama, a kako je isti planet u konjukciji s Uranom, brak može početi i iznenada. Ima sekstil sa Saturnom i Plutonom, te opoziciju s Mjesecom - to bi bilo u redu, s vremenom još stabilnije. Djeca isto, jer Jupiter u 5. je jedna od najboljih pozicija za djecu, a kako su tu i Uran i Neptun, dijete bi moglo biti i osebujno. Vrlo vjerojatno dvoje djece. Zbog karaktera planeta u 7. kući braka postoje određene zahtjevnosti u vezi toga - Sunce je odlično u 7. za brak, a Mars i Saturn traže određene napore ili je bračni partner (osim što je i maštovit) istovremeno i na neki način povezan s nečim što je ozbiljno, što zahtijeva red, disciplinu (možda kroz njegovu profesiju da ga određuje tako) ili pak može značiti da ćete imati neke napore u vezi toga, a opet zbog prije spomenutog Urana moguće je i da naglo uletite u to. Kod vas zaista treba vagati, no brak je dugoročno dobro aspektiran. Ako me pitate kada, trenutačni tranzit Saturna po Ribi, a koji će potrajati još oko dvije godine, sigurno će vam donijeti nešto na temu braka, no na način da ćete svaku stepenicu morati odraditi, jer Saturn traži od čovjeka ozbiljnost, red, disciplinu, no vama koji inače imate isti planet u svom znaku to je vjerojatno i poznato. I u nastavku kroz dvije, tri godine sve je otvoreno također, a kad vam Jupiter bude tranzitirao natalni Mjesec - tamo negdje - 2. polovina 2025 i prva polovina 2026 - ženama ovaj tranzit često donese i trudnoću (da li prvu ili već drugu, treblao bi preciznije istražiti). Sretno!

Profile
 
Posted: 26 Ožujak 2024 06:45 PO.P   [ # 369 ]  
Administrator
RankRankRankRank
Total Posts:  323
Joined  2018-10-31

Koja je pomrčina jača - Mjesečeva ili Sunčeva?
Sve ovisi i o individualnim natalnim kartama, no globalno, totalne pomrčine Sunca uvijek donose promjene u nekim općim poglavljima i temama, ovisno gdje se odigravaju. No ni Mjesečeve nisu zanemarive, no one se više manifestiraju u unutrašnjem svijetu, koji onda pak opet kad tad izlazi i na van. No one Sunčeve se jasnije očituju u materijalnom svijetu, zato nam se čine jače.

Profile
 
Posted: 26 Ožujak 2024 06:46 PO.P   [ # 370 ]  
Administrator
RankRankRankRank
Total Posts:  323
Joined  2018-10-31

Koje je iduća pomrčina na “dnevnom redu”?
Iduća će biti totalna pomrčina Sunca u Ovnu i to 8.4.2024.

Profile
 
Posted: 26 Travanj 2024 04:55 PO.P   [ # 371 ]  
Administrator
RankRankRankRank
Total Posts:  323
Joined  2018-10-31

Koje su konjukcije sporijih planeta bitne u 2024.?
Mars Saturn u Ribama (jednom u cca 2 god.), Jupiter Uran u Biku (jednom u 14 god.), Mars Neptun u Ribama (jednom u cca 2 god.), Jupiter Sunce (jednom u godini dana). Sve tijekom proljeća 2024.

Profile
 
Posted: 26 Travanj 2024 04:56 PO.P   [ # 372 ]  
Administrator
RankRankRankRank
Total Posts:  323
Joined  2018-10-31

Kada Jupiter mijenja znak ove godine?
26.5. Jupiter iz Bika prelazi u znak Blizanca kojem će donijeti prosperitet i sreću na većini područja.

Profile
 
‹ Prvi  < 23 24 25
25 od 25